Drewniana mapa jako pomysł na udekorowanie pokoju dziecka.

0
287

Dekorowanie pokoju dziecka może okazać się wielkim wyzwaniem. Pojawiają się pytania dotyczące tego, co wygląda ładnie i cieszy oko, a także tego, jakie zainteresowania ma przyszły lokator i jak to wszystko razem połączyć. Istnieją jednak rzeczy, które zarówno pięknie wyglądają z perspektywy osoby trzeciej, jak i wzbudzają entuzjazm u dzieci. Są to chociażby mapy stanowiące dekorację pomieszczenia oraz element naukowy dla spragnionych wiedzy.

Jak wybrać odpowiednią mapę?

Urządzanie pokoju dziecięcego jest jedną rzeczą, natomiast kolejnym ważnym aspektem jest wybór między jedną mapą a drugą. Lepszym pomysłem byłyby warianty mapy Europy czy może drewniana mapa świata? Pierwsza z nich obejmuje zaledwie skrawek tego, co ta druga. Ma za to niezwykłą zaletę – przybliża dziecku najbliższe otoczenie danego kraju. Mały lokator przez spoglądanie na nią ma szansę na naukę wielu przydatnych informacji, które może potem wykorzystać w szkole. Kiedy nasza uwaga skieruje się w stronę tego drugiego wariantu, zauważamy to, że w tym przypadku wiedza dziecka okaże się obszerniejsza, a wskazanie kontynentów nie będzie sprawiało mu problemów. Bez względu na to, która z nich okazałaby się lepszym wyborem dla pociechy, jedno jest pewne na pewno – ich wygląd przyciąga uwagę i zachęca do zatrzymania się przy nich na dłużej.

Czy sama mapa wystarczy?

Wydawałoby się, że skoro w pokoju wisi już coś tak zajmującego, jak mapa, to nie potrzeba dodawać nic więcej. Tymczasem jest coś, czym można umilić dziecku czas nauki określonych krajów – lampka księżyc. Ta niepozorna ozdoba nie dość, że daje oświetlenie, to jeszcze niezwykle dobrze komponuje się z pozostałym wystrojem pokoju. Co więcej, pobudza wyobraźnię dziecka, zabierając je w niezapomniane przygody po świecie bądź po krajach Europy. Można by rzec, że jest to niemal idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jak widać, problematyka dekorowania pokoju dziecięcego nie musi sprawiać wielkiego kłopotu. Niepozorna mapa może okazać się źródłem estetyki, nauki i ma szansę na stworzenie zupełnie nowej rzeczywistości w czterech ścianach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.