Strona głównaUncategorizedDrewniana mapa jako pomysł na udekorowanie pokoju dziecka.

Drewniana mapa jako pomysł na udekorowanie pokoju dziecka.

Dekorowanie pokoju dziecka może okazać się wielkim wyzwaniem. Pojawiają się pytania dotyczące tego, co wygląda ładnie i cieszy oko, a także tego, jakie zainteresowania ma przyszły lokator i jak to wszystko razem połączyć. Istnieją jednak rzeczy, które zarówno pięknie wyglądają z perspektywy osoby trzeciej, jak i wzbudzają entuzjazm u dzieci. Są to chociażby mapy stanowiące dekorację pomieszczenia oraz element naukowy dla spragnionych wiedzy.

Jak wybrać odpowiednią mapę?

Urządzanie pokoju dziecięcego jest jedną rzeczą, natomiast kolejnym ważnym aspektem jest wybór między jedną mapą a drugą. Lepszym pomysłem byłyby warianty mapy Europy czy może drewniana mapa świata? Pierwsza z nich obejmuje zaledwie skrawek tego, co ta druga. Ma za to niezwykłą zaletę – przybliża dziecku najbliższe otoczenie danego kraju. Mały lokator przez spoglądanie na nią ma szansę na naukę wielu przydatnych informacji, które może potem wykorzystać w szkole. Kiedy nasza uwaga skieruje się w stronę tego drugiego wariantu, zauważamy to, że w tym przypadku wiedza dziecka okaże się obszerniejsza, a wskazanie kontynentów nie będzie sprawiało mu problemów. Bez względu na to, która z nich okazałaby się lepszym wyborem dla pociechy, jedno jest pewne na pewno – ich wygląd przyciąga uwagę i zachęca do zatrzymania się przy nich na dłużej.

Czy sama mapa wystarczy?

Wydawałoby się, że skoro w pokoju wisi już coś tak zajmującego, jak mapa, to nie potrzeba dodawać nic więcej. Tymczasem jest coś, czym można umilić dziecku czas nauki określonych krajów – lampka księżyc. Ta niepozorna ozdoba nie dość, że daje oświetlenie, to jeszcze niezwykle dobrze komponuje się z pozostałym wystrojem pokoju. Co więcej, pobudza wyobraźnię dziecka, zabierając je w niezapomniane przygody po świecie bądź po krajach Europy. Można by rzec, że jest to niemal idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jak widać, problematyka dekorowania pokoju dziecięcego nie musi sprawiać wielkiego kłopotu. Niepozorna mapa może okazać się źródłem estetyki, nauki i ma szansę na stworzenie zupełnie nowej rzeczywistości w czterech ścianach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne