Strona głównaBudownictwoEkologiczny kominek opalany drewnem - dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie?

Ekologiczny kominek opalany drewnem – dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie?

Czy ekologiczny kominek opalany drewnem to rozwiązanie, na które warto się zainteresować? Jakimi zaletami się charakteryzuje? Czym wyróżnia się względem konkurencyjnych rozwiązań? Na te pytania krótko i rzeczowo odpowiada niniejszym artykuł.

Drewno to naturalny sposób na ogrzewanie

Ogrzewanie domu drewnem to najbardziej naturalny sposób na ogrzanie budynku. Od zarania dziejów to właśnie drewno stanowiło podstawę do uzyskania ciepła. Co prawda później przeróżne inne paliwa takie jak pellet, gaz czy węgiel wyparły drewno. Ale teraz wraz z coraz większą modą na to co ekologiczne, zdrowie i naturalne drewno wraca do łask. Odpowiedzialne spalanie drewna jest dobre dla środowiska oraz dla nas ludzi, gdyż drewno emituje mniejszą ilość CO2 niż inne konkurencyjne rozwiązania.

Wysoka wydajność i ekonomiczność

Szacuje się, że wydajność wolnostojących kominków opalanych drewnem przekracza 80%. Oznacza to mnie więcej tyle, że wykorzystując mało paliwa (w tym wypadku jako paliwo rozumiemy drewno) uzyskujemy więcej ciepła. W efekcie jest to rozwiązanie, które po pierwsze jest ekologiczne a po drugie ekonomiczne. Zatem jeśli wybierzemy ekologiczne piece opalane drewnem to podziękują nam nie tylko nasze płuca, ale także nasz portfel. Innymi słowy ekologiczne kominki opalane drewnem to przykład ekologicznego rozwiązania, wobec którego ciężko przejść obojętnie, bo jest to coś co ma realny wpływ na nasze życie.

Doskonała estetyka

Kominki ekologiczne to oczywiście znacznie więcej niż wydajność i ekonomiczność. Na wyróżnienie zasługuje ponadprzeciętna estetyka. taki kominek może być wyposażone w szyby z trzech stron co pozwala przyglądać się płonącemu płomieniowi z trzech różnych stron. Nowoczesne kominki znakomicie pasują do nowoczesnych przytulnych wnętrz. Świetnie pasują do salonu. Zazwyczaj w salonie lub w sypialni stanowią najbardziej reprezentacyjny element wystroju wnętrza.

Podsumowując odpowiedzmy sobie krótko na zadane na początku pytania. Naszym subiektywnym zdaniem jak najbardziej warto zainteresować się wybierając kominek do domu jednorodzinnego. Wolnostojące kominki

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne