Inwestycja w nieruchomości w stolicy – o czym warto pamiętać?

0
46

Planujesz inwestycje w nieruchomości? Rozważ, czy warto skorzystać z pomocy biur, które specjalizują się w komercjalizacji nieruchomości. W niniejszym artykule przedstawiamy garść podstawowych informacji na temat tego zagadnienia.

Inwestycja w nieruchomości użytkowe

Decyzja o rozpoczęciu działalności gospodarczej związanej z wynajmowaniem pomieszczeń powinna być przemyślana i umotywowana dokładnym poznaniem sytuacji rynkowej. Jeśli chcemy ukierunkować się na nieruchomości użytkowe (np. wynajem biur w Warszawie), zróbmy dokładny research i zastanówmy się, który typ inwestycji będzie dla nas najbardziej opłacalny. Decyzje powinny być wspierane konsultacjami eksperckimi i analizą rynku. Warto skorzystać z fachowego doradztwa, dzięki czemu decyzja o zakupie nieruchomości będzie prostsza, głównie ze względu na kwestie formalne i administracyjne. Zaufanie specjalistom w dużym stopniu odciąży nas z tworzenia umów i załatwiania szeregu formalności. Poza tym, można poprosić biura nieruchomości o pomoc w zorganizowaniu marketingu (który ma na celu pozyskanie najemców).

Na co zwrócić największą uwagę?

Najlepiej – na wszystko. Brzmi to banalnie, jednak musimy priorytetowo traktować nawet najdrobniejszy detal. Nieco jednak uściślając naszym zdaniem kluczowe elementy to lokalizacja, aranżacja przestrzeni oraz stan prawny nieruchomości.

Lokalizacja – biur do wynajęcia w Warszawie jest kilkaset, jednak postawmy na rejonizację i scedujmy nasze działania na określony obszar

Aranżacje przestrzeni – odpowiednio zaaranżowany lokal może sprawić, że stopa zwrotu przypadająca na jeden metr kwadratowy powierzchni będzie znacznie wyższa. Często dobrze wykonany remont to inwestycja, która potrafi się zwrócić w długim terminie. Chodzi tutaj nie tylko o kwestie wystroju wnętrz, ale przede wszystkim o dostosowanie przeznaczenia lokalu do potrzeb rynkowych (czasami np. warto przekształcić przestrzeń biurową w lokal gastronomiczny lub na odwrót).

Stan prawny nieruchomości – lokale z trudną sytuacją prawną mogą być źródłem problemów, ale czasami mogą być szansą na pozyskanie nieruchomości za zaskakująco niską cenę. Warto mieć to na uwadze i sprawdzić czy aktualny stan prawny lokalu daje więcej możliwości czy też więcej zagrożeń.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.