Strona głównaNieruchomościJakie łóżka wybrać do pokoju rodzeństwa?

Jakie łóżka wybrać do pokoju rodzeństwa?

Umeblowanie pokoju dziecka to zawsze duże wyzwanie. Wyzwanie staje się jeszcze większe, kiedy koniecznym jest umeblowanie pokoju rodzeństwa. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy mamy do dyspozycji niewielki metraż, który trzeba pogodzić z dużymi marzeniami oraz wymaganiami malucha. Od czego zacząć meblowanie takiego pokoju? Zdecydowanie od łóżka, to ono powinno wyznaczyć kierunek, a już na pewno bardzo pomoże w dalszym wyborze mebli.

Jakie łóżka będą trafionym wyborem? Wszystko zależy od wielkości pokoju, stylistyki, wieku dzieci oraz ich upodobań. Na niewielkich metrażach w pokoju rodzeństwa zawsze najlepiej sprawdzają się łóżka piętrowe, jednak jeśli dysponujemy nieco większą ilością miejsca, można pozwolić sobie na bardziej finezyjne wzory oraz kształty.

Łóżka dla niewielkiego metrażu

Tutaj zdecydowanie najlepiej jest postawić na łóżko piętrowe. Wybór tego rodzaju mebli jest naprawdę szeroki, zaczynając od prostych łóżek drewnianych, przez metalowe po modele w finezyjnych kształtach. Dodatkowo, można postawić na model wyposażony w zjeżdżalnie, co stanie się dodatkowym uatrakcyjnieniem pokoju dziecięcego.

Łóżka z fantazją

Łóżka z fantazją to zdecydowanie propozycja do pomieszczeń o nieco większym metrażu. Tutaj jednak można zaszaleć i wybrać łóżko w kształcie domku, wyścigówki, albo zamku. To zdecydowanie propozycja dla dzieci, które są w zbliżonym do siebie wieku. Wybierając tego rodzaju model, możesz stworzyć bajkową przestrzeń, które twoje dziecko będzie uwielbiać.

Składane łóżka

Niektórzy rodzice decydują się również na składane meble wypoczynkowe do pokoju dziecięcego. Tutaj prym wiodą nieśmiertelne wersalki w przeróżnych kolorach. To całkiem dobre rozwiązanie, ponieważ takie łóżko posłuży w pokoju dziecka przez bardzo długi czas.

Łóżka drewniane czy metalowe?

To jest indywidualna kwestia, która zależy od estetyki pomieszczenia oraz stylu, w którym zostało ono utrzymane. Klasyką są łóżka piętrowe z drewna sosnowego, ale czasami warto postawić na odrobinę szaleństwa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne