NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie w Szczecinie?

0
Znalezienie idealnego mieszkania dla siebie i swojej rodziny nie musi być trudne, jeśli rynek nieruchomości rozwija się dynamicznie, oferując tak wiele różnych opcji jak w Szczecinie. Poznaj powody, dla których warto rozważyć zakup nowego mieszkania w tym portowym mieście. Sprawdź, na czym polegają najważniejsze różnice pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym i dowiedz się, na które inwestycje w stolicy Zachodniego Pomorza warto zwrócić szczególną uwagę.

Mieszkanie w Szczecinie – rynek pierwotny czy wtórny?

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, wiele osób zastanawia się, czy wybrać nowy lokal od dewelopera, czy rozglądać się za ofertami nieruchomości z drugiej ręki. Wybór między rynkiem pierwotnym a wtórnym zawsze stanowi kwestię indywidualnych preferencji i potrzeb. Warto jednak zauważyć, że nowe mieszkania oferują szereg korzyści, których próżno szukać w tzw. starym budownictwie. Udogodnienia takie jak:
 • nowoczesne rozwiązania architektoniczne,
 • technologie pozwalające płacić niższe rachunki,
 • wysoki standard wykończenia,
 • swoboda w aranżacji i dostosowaniu mieszkania do własnych potrzeb,
 • pięcioletnia rękojmia od dewelopera,
to jedynie niektóre istotne przewagi lokali z rynku pierwotnego. Warto w tym miejscu wspomnieć również o starannie zaprojektowanych częściach wspólnych, nowoczesnych systemach bezpieczeństwa oraz dodatkowych ułatwieniach, takich jak windy czy podziemne parkingi.

Gdzie w Szczecinie kupić nowe mieszkanie?

Klientom, których interesują komfortowe, atrakcyjnie zlokalizowane, nowe mieszkania Szczecin oferuje szeroki wybór nowoczesnych projektów mieszkaniowych. Okolicą, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, poszukując lokum dla siebie i najbliższych, są tereny przy Jasnych Błoniach, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Kasprowicza – jednego z największych kompleksów zieleni na terenie miasta. Właśnie tutaj powstaje osiedle Crocus Hill – jeden z najciekawszych projektów mieszkaniowych realizowanych w Szczecinie w ciągu ostatnich lat. W ramach inwestycji docelowo obejmującej 5 nowoczesnych, kompleksowo wyposażonych budynków, oddawanych do użytku w 3 etapach, powstają nowoczesne mieszkania o zróżnicowanych metrażach i przemyślanych układach funkcjonalnych. Bliskość terenów zielonych w połączeniu z dynamicznym rozwojem dzielnicy Śródmieście-Północ pozwalają mieszkańcom osiedla cieszyć się spokojem, czystym powietrzem oraz łatwym dostępem do oferty kulturalnej, edukacyjnej oraz biznesowej.

Nowe mieszkania w Szczecinie – nowoczesność i komfort w dobrym klimacie

Zakup nowego mieszkania w Szczecinie może okazać się bardzo korzystną decyzją dla osób ceniących sobie dogodną lokalizację, nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz możliwość zamieszkania w jednym z najszybciej rozwijających się polskich miast. Tutejszy rynek nieruchomości oferuje mnóstwo interesujących opcji wyboru mieszkania, a liczba mieszkańców Szczecina z roku na rok wzrasta – odwrotnie niż w przypadku wielu polskich metropolii. Wszystko to sprawia, że w stolicy Pomorza Zachodniego zdecydowanie warto zamieszkać, ciesząc się dynamicznym rozwojem miasta oraz jego unikalnym w skali kraju klimatem.

Komercjalizacja nieruchomości – od czego zacząć?

0
Nie ma wątpliwości, że nieruchomości są bardzo popularnym rodzajem inwestycji. Jednak wyciągnięcie z tego odpowiednich środków jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy z głową podejdzie się do tego, jak powinna przebiegać prawidłowa komercjalizacja nieruchomości. Ta przede wszystkim składa się z dwóch istotnych etapów. Z poniższego poradnika dowiesz się, na czym polega komercjalizacja nieruchomości i od czego zacząć, gdy chce się z niej skorzystać. 

Faza I komercjalizacji, czyli koncepcyjna analiza rynku

Na samym początku rozważań przede wszystkim trzeba spojrzeć na to, jak obecnie kształtuje się rynek nieruchomości. Należy zwrócić uwagę na:
 • Aktualne tendencje;
 • Ceny najmu – jak się aktualnie kształtują, ile można żądać za dany metraż;
 • Jakie typy mieszkań i o jakiej powierzchni cieszą się największą popularnością?
Dzięki odkryciu odpowiedzi na te pytania można określić, jaką przewagę nad innymi ma dana nieruchomość. W efekcie możliwe jest lepsze wykorzystanie tego tak, aby rzeczywiście przyciągnąć potencjalnych wynajmujących. Dlaczego jest to tak istotne? Taka analiza będzie podstawą negocjacji z przyszłymi najemcami lokali. W pierwszej fazie dobrym pomysłem jest również wybranie rozkładu branż (w przypadku komercjalizacji nieruchomości dla biznesu), które będą korzystać z pomieszczeń. Najlepiej wybrać takie, które pozwolą na zmniejszenie ryzyka przestojów w wynajmie. Tym samym pozwoli to na szybkie i sprawne pozyskiwanie najemców.

Zaplanowane? Pora na realizację

Komercjalizacja nieruchomości na drugim etapie skupia się na realizacji tego, co zostało zaplanowane. Przede wszystkim oznacza to podjęcie działań zmierzających do pozyskania najemców budynku. Warto w tym celu skorzystać z różnego rodzaju narzędzi marketingowych, które powszechnie stosuje się przy próbie pozyskania najemcy. Niekoniecznie działania marketingowe muszą ograniczać się do wystawienia ogłoszenia w popularnych portalach dedykowanych nieruchomościom. W dalszym etapie trzeba przeprowadzić negocjacje, w tym sporządzić treść umowy. Ta powinna zabezpieczać interesy obu stron. Licząc na profesjonalną komercjalizację nieruchomości, powinno się również zadbać o zatrudnienie odpowiedniego zarządcy budynku. Dbając o interes i komfort korzystania z przestrzeni użytkowej nieruchomości, można zyskać swoisty gwarant tego, że zawsze znajdzie się chętny najemca, a obecny nie będzie chciał rezygnować z umowy.

Inwestycja w nieruchomości w stolicy – o czym warto pamiętać?

0
Planujesz inwestycje w nieruchomości? Rozważ, czy warto skorzystać z pomocy biur, które specjalizują się w komercjalizacji nieruchomości. W niniejszym artykule przedstawiamy garść podstawowych informacji na temat tego zagadnienia.

Inwestycja w nieruchomości użytkowe

Decyzja o rozpoczęciu działalności gospodarczej związanej z wynajmowaniem pomieszczeń powinna być przemyślana i umotywowana dokładnym poznaniem sytuacji rynkowej. Jeśli chcemy ukierunkować się na nieruchomości użytkowe (np. wynajem biur w Warszawie), zróbmy dokładny research i zastanówmy się, który typ inwestycji będzie dla nas najbardziej opłacalny. Decyzje powinny być wspierane konsultacjami eksperckimi i analizą rynku. Warto skorzystać z fachowego doradztwa, dzięki czemu decyzja o zakupie nieruchomości będzie prostsza, głównie ze względu na kwestie formalne i administracyjne. Zaufanie specjalistom w dużym stopniu odciąży nas z tworzenia umów i załatwiania szeregu formalności. Poza tym, można poprosić biura nieruchomości o pomoc w zorganizowaniu marketingu (który ma na celu pozyskanie najemców).

Na co zwrócić największą uwagę?

Najlepiej – na wszystko. Brzmi to banalnie, jednak musimy priorytetowo traktować nawet najdrobniejszy detal. Nieco jednak uściślając naszym zdaniem kluczowe elementy to lokalizacja, aranżacja przestrzeni oraz stan prawny nieruchomości. Lokalizacja – biur do wynajęcia w Warszawie jest kilkaset, jednak postawmy na rejonizację i scedujmy nasze działania na określony obszar Aranżacje przestrzeni – odpowiednio zaaranżowany lokal może sprawić, że stopa zwrotu przypadająca na jeden metr kwadratowy powierzchni będzie znacznie wyższa. Często dobrze wykonany remont to inwestycja, która potrafi się zwrócić w długim terminie. Chodzi tutaj nie tylko o kwestie wystroju wnętrz, ale przede wszystkim o dostosowanie przeznaczenia lokalu do potrzeb rynkowych (czasami np. warto przekształcić przestrzeń biurową w lokal gastronomiczny lub na odwrót). Stan prawny nieruchomości – lokale z trudną sytuacją prawną mogą być źródłem problemów, ale czasami mogą być szansą na pozyskanie nieruchomości za zaskakująco niską cenę. Warto mieć to na uwadze i sprawdzić czy aktualny stan prawny lokalu daje więcej możliwości czy też więcej zagrożeń.

Drewniana mapa jako pomysł na udekorowanie pokoju dziecka.

0
Dekorowanie pokoju dziecka może okazać się wielkim wyzwaniem. Pojawiają się pytania dotyczące tego, co wygląda ładnie i cieszy oko, a także tego, jakie zainteresowania ma przyszły lokator i jak to wszystko razem połączyć. Istnieją jednak rzeczy, które zarówno pięknie wyglądają z perspektywy osoby trzeciej, jak i wzbudzają entuzjazm u dzieci. Są to chociażby mapy stanowiące dekorację pomieszczenia oraz element naukowy dla spragnionych wiedzy.

Jak wybrać odpowiednią mapę?

Urządzanie pokoju dziecięcego jest jedną rzeczą, natomiast kolejnym ważnym aspektem jest wybór między jedną mapą a drugą. Lepszym pomysłem byłyby warianty mapy Europy czy może drewniana mapa świata? Pierwsza z nich obejmuje zaledwie skrawek tego, co ta druga. Ma za to niezwykłą zaletę – przybliża dziecku najbliższe otoczenie danego kraju. Mały lokator przez spoglądanie na nią ma szansę na naukę wielu przydatnych informacji, które może potem wykorzystać w szkole. Kiedy nasza uwaga skieruje się w stronę tego drugiego wariantu, zauważamy to, że w tym przypadku wiedza dziecka okaże się obszerniejsza, a wskazanie kontynentów nie będzie sprawiało mu problemów. Bez względu na to, która z nich okazałaby się lepszym wyborem dla pociechy, jedno jest pewne na pewno – ich wygląd przyciąga uwagę i zachęca do zatrzymania się przy nich na dłużej.

Czy sama mapa wystarczy?

Wydawałoby się, że skoro w pokoju wisi już coś tak zajmującego, jak mapa, to nie potrzeba dodawać nic więcej. Tymczasem jest coś, czym można umilić dziecku czas nauki określonych krajów – lampka księżyc. Ta niepozorna ozdoba nie dość, że daje oświetlenie, to jeszcze niezwykle dobrze komponuje się z pozostałym wystrojem pokoju. Co więcej, pobudza wyobraźnię dziecka, zabierając je w niezapomniane przygody po świecie bądź po krajach Europy. Można by rzec, że jest to niemal idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jak widać, problematyka dekorowania pokoju dziecięcego nie musi sprawiać wielkiego kłopotu. Niepozorna mapa może okazać się źródłem estetyki, nauki i ma szansę na stworzenie zupełnie nowej rzeczywistości w czterech ścianach.

Czym charakteryzują się ceramiczne systemy kominowe?

0
Ogrzewanie to jeden z ważniejszych elementów każdego budynku. Dzięki niemu w domu jest ciepło i przytulnie, dlatego warto zwrócić uwagę na to jaki rodzaj ogrzewania wybieramy. Za czym wybierze się konkretne ogrzewanie dobrze zapoznać się z kilkoma różnymi systemami, zwrócić uwagę na funkcjonalność i bezpieczeństwo danego systemu, a także jego wydajność. W poniższym artykule dokonamy krótkiej charakterystyki ceramicznych systemów kominowych.

Czym charakteryzują się kominy ceramiczne?

Kominy ceramiczne jak sama nazwa wskazuje są budowane z części ceramicznych, co ułatwia ich stawianie, a także skraca czas pracy przy budowie. Ten system z powodzeniem może konkurować ze znanymi kominami stalowymi. Ceramiczne systemy kominowe charakteryzują się przede wszystkim prostym montażem, ich zaletą jest również to, że można je zainstalować nie tylko na etapie budowy, ale też podczas remontu. Kolejną zaletą tego systemu jest to, że po odpowiednim ociepleniu kominy ceramiczne można montować też na zewnątrz budynku, są odporne na nagłe zmiany temperatury. Dobrze sprawdzają się przy kotłach olejowych i gazowych. Kolejną zaletą kominów ceramicznych jest estetyczny wygląd, bez problemu nadają się również do zabudowy płytami karton – gipsowymi. Komin wykonany z wysokiej jakości materiałów będzie służyć przez lata, dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie przed zakupem z jakich materiałów został wykonany.

Właściwości ceramicznych systemów kominowych

Ceramiczne systemy kominowe cechują się przede wszystkim uniwersalnością. Sprawdzają się zarówno przy ogrzewaniu paliwem gazowym, ciekłym czy stałym. Są odporne zarówno na niskie jak i wysokie temperatury gazów wylotowych. Dodatkowymi właściwościami przemawiającymi za wyborem tego systemu jest to, że kominy ceramiczne są odporne na korozję i pożar sadzy, a to bardzo ważne czynniki, które poprawiają nie tylko bezpieczeństwo budynku, ale również ich mieszkańców. Kominy ceramiczne idealnie nadają się również do małych budynków, gdzie każdy metr jest istotny, gwarantują oszczędność powierzchni. Na rynku jest szeroki wybór ceramicznych systemów kominowych, warto szczegółowo zapoznać się z tym tematem i zasięgnąć porady osób, które znają się na rzeczy (np. https://www.schiedel.com/pl/kominy-poznan/). Wybierając ceramiczny system kominowy warto zwrócić uwagę na jakość materiałów z jakiego został wykonany, porównać ceny, a także zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy korzystają już z tego rozwiązania.

Kominki z potrójnym przeszkleniem, idealna alternatywa dla ciepłego domu

0
Inwestując w zakup kominka do domu, należy przestrzegać pewnych zasad. Osoby, które śpieszą się z zakupem produktu, mogą po pewnym czasie odpokutować nietrafnością zakupu. Złota zasada mówi, że przed podjęciem decyzji o zakupie niezbędne jest zasięgnięcie fachowej porady u kilku specjalistów.

Hit na rynku – kominki trzyszybowe!

Kominki trzyszybowe stały się prawdziwym hitem na rynku. Z reguły kominki trzyszybowe wyposażone są w zewnętrzny dolot powietrza i przeznaczone są do pracy akumulacyjnej oraz konwekcyjnej. Komora spalania wyłożona jest cegłami szamotowymi oraz uchylnym rusztem żelaznym z popielnicą. Dopływ powietrza pierwotnego i wtórnego jest regulowany za pomocą jednego elementu sterującego.

O czym pamiętać wybierając kominek do domu?

Należy z góry określić główny cel, aby kupić produkt wysokiej jakości, a także upewnić się, że instalacja jest opłacalna i zda egzamin do odpowiedniego regulowania temperatury ciepła w domu. Na przykład, jeśli obszar jest niewielki, warto kupić kominek o mniejszej wydajności, które również zapewni użytkownikom komfort. Zdecydowanie się na zbyt duży komin grzewczy może wiązać się z nieoptymalnym zarządzeniem ogrzewaniem. Kominek jest zazwyczaj centralnym punktem w salonie. W związku z czym estetyka przy wyborze kominka gra niebagatelną rolę. Kominki zapewniają wygodne miejsce spotkań dla rodziny i przyjaciół, zapewniają ciepło i światło oraz nadają pomieszczeniu przytulny wygląd. Pomysły na projekt kominka są bardzo zróżnicowane, ale bez względu na Twój styl, na pewno każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni projekt kominka, który wpasuje się we wnętrze. Obecnie na rynku jest na tyle duży wybór, że raczej nikt nie powinien mieć z tym problemu. Podsumowując, wybierając kominek, należy wziąć pod uwagę zarówno efektywność grzewczą kominka jak i kwestie estetyczne. Przede wszystkim należy jednak zadbać o bezpieczeństwo, dlatego konsultacja z fachowcami jest przy takim zakupie niezbędna. Więcej na temat kominków trzyszybowych (i nie tylko!) można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/kominy-gdansk/

Palenie w kominku – czym powinieneś kierować się przy zakupie opału

0
Długie jesienne i zimowe wieczory spędzone przy kominku dodają energii i relaksują. Jeżeli chcesz czerpać samą przyjemność z opalania kominkiem, kluczowy będzie wybór odpowiedniego paliwa. Sprawdź czym kierować się przy wyborze drzewa opałowego.

Efektowność i efektywność – to podstawowe zadania kominka

Palenie w kominku spełnia dwie podstawowe funkcje: ogrzewa i daje wrażenia wizualne. Aby w 100 proc. spełniał te zadania, najważniejszy jest dobór odpowiedniego paliwa, czyli drewna. W kominku powinniśmy palić wyłącznie drewnem pochodzącym z drzew gatunków liściastych. Drewno iglaste zawiera w swoim składzie dużo żywicy. W procesie spalania wytwarza się duża ilość substancji smolistych i sadzy. W kominku powinniśmy palić drewnem bardzo dobrze wysuszonym. Palenie drewnem mokrym powoduje szereg niepożądanych zjawisk:
 • Duża część wytwarzanej w procesie spalania energii zużywana jest na odparowywanie wody i znacząco zmniejsza się efektywność cieplna.
 • W dużym stopniu zmniejsza się wydajność termiczna urządzenia. Po wewnętrznej ścianie kominka tworzy się gruba warstwa sadzy, tworząc swego rodzaju otulinę.
 • Mokre drewno dużo bardziej brudzi, więc częściej szyba w kominku będzie wymagała czyszczenia.
 • Duże ilości nagromadzonej sadzy zapychają przewody kominowe i sam komin, stwarzając duże ryzyko wystąpienia pożaru. Nawet najlepszy system kominowy, który jest zapchany, nie będzie spełniał swojego zadania.

Składowanie i wybór odpowiedniego gatunku to kluczowe decyzje

Aby uniknąć powyższych negatywnych czynników, drewno warto sezonować dwa lata, a jego wilgotność nie powinna przekraczać 25 proc. W tym celu najlepiej mieć dwie drewutnie. Jedną przewiewną, nasłonecznioną na mokre, świeżo ścięte drzewo. Takie warunki sprawią, że drewno nie będzie pleśnieć. W tej drewutni drewno powinno leżakować rok. Po roku przenosimy go do drugiej, znajdującej się pod dachem i tam, po kolejnym roku będzie nadawać się na opał. Drzewo najlepiej kupować ze ścinki zimowej, bo posiada wtedy najmniejszą ilość wody. Przy zakupie drewna warto wybierać te gatunki, które mają cieńszą korę. Kora ma niską kaloryczność i w procesie spalania nie wytwarza dużych ilości energii. Najlepsze będzie drewno pozyskane z grabu, wiązu czy buku. W innych gatunkach najlepsze drewno znajduje się w górnych częściach drzewa, gdzie kora jest najcięższa. Więcej na temat kominków można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/kominy-opole/

Czym jest komercjalizacja nieruchomości?

0
Komercjalizacja nieruchomości to ogólne pojęcie, które odnosi się do szeregu działań mających na celu maksymalizację zysków z inwestycji w nieruchomość. W niniejszym artykule przedstawiamy garść informacji na temat

Komercjalizacja nieruchomości

Komercjalizacja z reguły odnosi się do nieruchomości o przeznaczeniu na prowadzenie działalności gospodarczej. W związku z czym nie są to obiekty mieszkalne (np. kawalerki pod wynajem) lecz powierzchnie biurowe, lokale handlowo-usługowe lub powierzchnie produkcyjno-magazynowe. Komercjalizacja nieruchomości to ważne pojęcie dla każdego inwestora, gdyż proces zwany komercjalizacją daje możliwość uzyskania wyższej stopy zwrotu z inwestycji. Elementy, z których składa się tak zwany proces komercjalizacji to między innymi:
 • Analiza rynku (sprawdzenie cen najmu na danym obszarze, ustalenie prognoz na przyszłość, analiza ryzyk itd.);
 • Marketing i sprzedaży (kluczowe znaczenie dla powodzenia inwestycji ma to w jaki sposób przedstawiona jest oferta, odpowiednie doświadczenie w wynajmie lokali komercyjnych jest dużą przewagą konkurencyjną);
 • Sporządzenie umowy oraz przekształcenie lokalu na lokal usługowy (kwestie prawne, zabezpieczające interesy obu stron to zagadnienie jakiego bez wątpienia nie może pominąć inwestor działający na rynku lokali komercyjnych, z reguły sporządzenie umowy z klientem biznesowym trochę się różni od zwykłej umowy najmu jaka jest wykorzystywana w przypadku lokali mieszkalnych, poza tym warto zwrócić uwagę na kwestie podatkowe które również w przypadku lokali komercyjnych są trochę inne niż w przypadku wynajmu lokali mieszkalnych);

Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest coraz bardziej konkurencyjny. Na tym rynku działa naprawdę wielu inwestorów. Dlatego szukając atrakcyjnych zwrotów z inwestycji trzeba być krok przed konkurencją. Jednym z sposobów jest zwrócenie uwagi na lokale komercyjne, które potrafią być znacznie atrakcyjniejsze dla inwestora niż lokale mieszkalne. Jednak kwestie prawne oraz brak doświadczenia w tym obszarze to dla wielu inwestorów czynniki, które stanowią istotną barierę wejścia. Dzięki skorzystaniu z pomocy biur nieruchomości rozpoczęcie przygody z inwestycją w lokale komercyjne jest dostępne nawet dla początkujących inwestorów, uczących się zasad działania na tym rynku.

Czym wyróżniają się wykładziny biurowe?

0
W biurowcach bardzo często rolę pokrycia podłogi spełnia wykładzina. Producenci wykładzin odpowiadając na ten trend oferują tak zwane wykładziny podłogowe. Czym taki produkt się wyróżnia? Czy rzeczywiście dobrze sprawdza się w biurze?

Dobre parametry akustyczne, łatwe czyszczenie oraz duża odporność na intensywny ruch pieszy

Wykładziny biurowe zazwyczaj są wykonane z pianki poliuretanowej. Wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami akustycznymi (do 31dB). To sprawia, że pochłaniają nawet 50% więcej hałasu niż przeciętne tak zwane twarde podłoża. Ponadto, charakterystyczną cechą wykładzin stosowanych w miejscach publicznych jest duża odporność na obciążenia oraz ruch pieszy. Włókna długo zachowują swój kształt i kolor nawet przy intensywnym obciążeniu. Nie bez znaczenia pozostaje to, że wykładziny tego typu są proste w czyszczeniu. W większości przypadków odkurzacz wystarcza by zachować stan czystości na zadowalającym poziomie.

Zdrowe i ekologiczne rozwiązanie

Dla wielu firm ważne jest zachowanie wizerunku marki, która dba o ekologię i również tym trendem podążają producenci nowoczesnych wykładzin biurowych. Do produkcji wykładzin biurowych wykorzystywane są materiały pochodzące z recyklingu. Poza, tym warto odnotować, że wykładziny pozytywnie wpływają na jakość powietrza w biurze. Wykładzina pochłania pyłki z powietrza i zatrzymuje kurz. Wykładzina biurowa czuwa nad tym, aby nie pojawiła się wilgoć lub pleśń. Jest to rozwiązanie, które bez problemu może być wykorzystywane przez lata.

Nienaganna estetyka i dowolny wymiar

Omawiając zalety wykładzin biurowych nie da się przejść obojętnie obok kwestii estetycznych. Wykładziny tego typu bardzo dobrze wpasowują się w aranżację przestrzeni biurowej. Producenci wykładzin biurowych oferują szereg różnych wzorów i zróżnicowanych tekstur dzięki czemu łatwo dopasować wykładzinę do każdego biura niezależnie od tego w jakim stylu jest urządzone. Co istotne, również wymiar nie stanowi żadnej bariery, gdyż wykładziny można zamawiać na wymiar dopasowując rozmiar do specyficznych potrzeb pomieszczenia.

Jakie trendy będą zauważane w urządzaniu wnętrz w nadchodzących latach?

0
Moda w stylizacji wnętrz stale się zmienia. Trendy ewoluują i zmieniają się dosyć regularnie. Na polskim rynku od wielu lat króluje styl skandynawski, jednak jednocześnie widać, że coraz częściej można spotkać styl boho lub industrialny. W niniejszym artykule przedstawiamy jakie elementy dotyczące urządzania wnętrz powinny być na topie w nadchodzących latach. Jest to niezła dawka inspiracji dla każdego kto planuje zaaranżowanie modnego wnętrza.

Kolorystyka

Jaka kolorystyka? Raczej od dawna do lamusa przeszły zbyt krzykliwe barwy. Niezmiennie od lat na topie są wszelkie stonowane barwy nawiązujące do stylu minimalistycznego – granaty, szarości, biel lub beż to coś co sprawdza się praktycznie w każdym wnętrzu. Sztuką jednak jest umiejętne przełamanie tych stonowanych barw czymś co doda charakteru. W nadchodzących latach na topie może być ciepły róż, wyrazista żółć lub miętowy/szałwiowy odcień zieleni.

Naturalne drewno

Wybór materiałów wykończeniowych oraz mebli zazwyczaj kończy się postawieniem na rozwiązania oparte o jasne drewno. Naturalne drewno w jasnych odcieniach bardzo dobrze komponuje się ze stylem boho, rustykalnym oraz skandynawskim. Jasne drewno daje przytulny efekt i pozytywnie kojarzy się z naturalnością.

Naturalna zieleń

Źdźbła traw, suszone rośliny, gliniane wazony oraz wszelkie drobne dodatki nawiązujące do tematyki florystycznej – można się spodziewać, że to będzie na topie. Kwieciste motywy jeszcze kilka lat temu mogły się kojarzyć z staromodnymi babcinymi stylizacjami. Obecnie rola roślin w urządzaniu wnętrz np. w stylu industrialnym lub boho ma bardzo duże znaczenie. Zieleń idealnie przełamuje surowy minimalistyczny styl i tym samym.

Meble wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły

Budżetowe tanie meble powoli odchodzą do lamusa. Prawdopodobnie trendy wnętrzarskie będą promowały meble, które są zaprojektowane z dużą dbałością o każdy szczegół. Tak zwane designerskie meble, które są wykonane z poszanowaniem wyczucia i stylu powinny wypierać meble produkowane seryjnie. Przykłady starannie zaprojektowanych mebli można znaleźć na https://nodedeco.pl/