Strona głównaUncategorizedSchody i barierki w domu

Schody i barierki w domu

Schody i barierki to nie tylko bardzo ważny elementy konstrukcyjne, które mają spełniać nie tylko walory estetyczne, a przede wszystkim powinny zapewnić nam bezpieczeństwo. Gdzie indziej, jak nie w naszym domu powinniśmy czuć się wyjątkowo komfortowo i bezpiecznie?

Co warto wiedzieć, tworząc projekt schodów?

Przede wszystkim, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkich domowników. Bezpieczeństwo powinniśmy zapewnić nie tylko sobie, ale również seniorom oraz najmłodszym osobom, które będą poruszać się po naszym domostwie. Wybierając schody, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich trwałość, wygodę oraz wytrzymałość. Samo umiejscowienie schodów też ma znaczenie. Zazwyczaj, dla zwiększenia bezpieczeństwa są one montowane przy ścianach. Dobre wyliczenie wysokości stopni też jest istotne, ponieważ będzie bezpośrednio wpływać na bezpieczeństwo oraz wygodę ich użytkowania. Nie wolno również zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, a przede wszystkim trzeba pamiętać, aby zamontować solidnie wykonane poręcze oraz barierki.

Jakie barierki wybrać?

Barierki mają zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo. Użycia barierek wymaga prawo budowlane, które stanowi, że schody zewnętrzne i wewnętrzne, które służą do pokonania wysokości większej, niż 0,5 metra powinny być zaopatrzone w balustrady lub barierki. W domach jednorodzinnych minimalna wysokość barierki, mierzona od poręczy musi wynosić co najmniej 90 cm, jednakże zaleca się używania wyższych, co najmniej 110 cm.
Wybór barierek zależy od tego, w jakim stylu komponujemy całe mieszkanie. Oprócz bezpieczeństwa barierki schodowe mają być architektonicznym dopełnieniem każdego wnętrza. Sporą popularnością cieszą się przykładowo balustrady uniwersalne z rozetami maskującymi, które dzięki swojemu nienagannemu i klasycznemu wyglądowi wpasują się w każdy rodzaj wnętrza. W nowocześnie projektowanych i wykonywanych wnętrzach idealnie sprawdzą się barierki podświetlane Led, które odpowiednio zadbają o nas dzięki solidnemu wykonaniu oraz podświetleniu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne